Sapanca Ulaşım Alternatifleri

Sapanca’ya Nasıl Gidilir?

Sakarya iline bağlı olan Sapanca şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Kent merkezinden 2 farklı ulaşım alternatifine sahip olan bölgeye İstanbul, Ankara, Kocaeli, Düzce ve Eskişehir gibi illerden rahatlıkla geliniyor. Bahar ve yaz aylarında daha yoğun misafir ağırlayan Sapanca yeni yeni keşfedilen bir tatil yöresi oluyor.

Sapanca’ya nasıl gidilir sorunuza farklı alternatiflerle cevap verebiliriz. Otobüsle, otomobille ve trenle gelebileceğiniz tatil bölgesine ulaşım sorunu yaşamayacaksınız. Sapanca’ya sefer yapan otobüs firmalarından yararlanabilirsiniz.

Kendi aracınızla yola çıktığınızda TEM otoyolunu kullanarak Ankara ve İstanbul’dan gelebilir; yaklaşık 1 – 1, 5 saatlik bir yolculuk yaparsınız. Diğer illerden de otobanı takiben yönlendirmelerden yararlanabilirsiniz.

Sapanca otobüs firmaları; Metro, Isparta Petrol Turizm, İnci Turizm, Sakarya Vib Turizm ve kent merkezinden kalkan yerel otobüsler sizi bölgeye ulaştıracaktır.

Sapanca havalimanı ilçe merkezine yaklaşık 8 km uzaklıkta. Dolayısıyla uzak illerden gelen tatilciler için büyük avantaj oluşturuyor. Sefer bulamayan konuklar ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yararlanabilirler.

İstanbul ve Ankara’dan Sapanca’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan 137 kilometre uzaklıkta olan Sapanca’ya ulaşmak için TEM otoyolunu takiben İzmit istikametine doğru devam edip Sapanca gişelerinden sonra tabelaları takip etmeniz gerekmektedir. Ankara’dan gelecek olanlar ise TEM otoyolundan ilerleyerek Adapazarı istikametine doğru girip Sapanca gişelerinden çıktıktan sonra göl çevresine ulaşmış olurlar. Ankara-Sapanca arası 321 km’dir.

Eskişehir’den Sapanca’ya Nasıl Gidilir?

Eskişehir merkezden yola çıktığınızda Bilecik tabelalarını takip ederek Sapanca’ya doğru yol alabilirsiniz. Bilecik’i ardınızda bıraktıktan sonra Sapanca Gölü yönlendirmelerini takiben 185 km’lik bir yolculuk sonunda tatilinize başlarsınız.

İzmir’den Sapanca’ya Nasıl Gidilir?

İzmir – Sapanca arası 489 km olduğu için İzmir’den Sapanca’ya gelmek isteyen tatilcilerin İstanbul ve Ankara’ya düzenlenen uçak seferlerinden yararlanması daha sağlıklı olacaktır. Dileyen konuklar hava limanından araç kiralayarak Sapanca’ya ulaşabilirler.

Turlara Katılın!

Sapanca’ya günübirlik gelmek isteyenler ya da sadece hafta sonu kaçamağı arayanlar tur firmalarının tatil seçeneklerinden yararlanabilirler. Ulaşım ve konaklama maliyetli bu organizasyonlar ile daha ekonomik bir seyahat gerçekleştirilir. Böylece bütçenizi bölgede daha verimli aktiviteler için harcayabilirsiniz.

Uçakla Sapanca

Sapanca Kırkpınar Havalimanı merkeze sadece 8 km uzaklıkta yer alıyor. Yaklaşık 10 dakikalık bir yolculuktan sonra bölgeye ulaşmak mümkün. Ancak her kentten buraya uçak seferleri olmuyor. Büyük umutlarla yapılan havaalanının 2010 yılında yıkılması hedeflenip çalışmalara başlanılsa da 2014 yılında tekrar yapılması için girişimlerde bulunulmuştur.

Bu nedenlerden dolayı Sapanca’ya gelecek olan misafirler en yakın havalimanı olan Sabiha Gökçen’i tercih edebilirler. 95 km uzaklıkta olan havalimanından hemen hemen her kente sefer düzenleniyor.

Seferlerini kontrol edebileceğiniz havayolu firmaları:

Web: www.anadolujet.com

 • Bora Jet

Web: http://www.borajet.com.tr/

 • Onur Air

Web: http://www.onurair.com.tr/

 • Atlas Jet

Web: http://www.atlasjet.com/

 

Otobüsle Sapanca

Sapanca otobüs seferleri gün içerisinde belirli aralıklarla düzenleniyor. Farklı otoyolların kavşağı olması sebebiyle hemen hemen her şehirden buraya otobüsle gelmek mümkün. Özellikle İstanbul ve Ankara’dan firmaların seferleri var.

 • Metro,
 • Isparta Petrol Turizm,
 • İnci Turizm,
 • Sakarya Vib Turizm en çok tercih edilenler.

İstanbul’dan 1 saat 40 dakikalık, Ankara’dan ise 3 saatlik bir yolculuk sonucu otogara ulaşabiliyorsunuz. Rüstempaşa Mahallesi’nde bulunan otogardan araba ile 5 dakikada göl kenarına ulaşılıyor. Sahil Caddesi’ne yürüyerek de gitmek mümkün. Otogardan kalkan minibüslerle Adapazarı çevresinde herhangi bir yere de ulaşabilirsiniz. Seçenekleriniz oldukça fazla.

En Ekonomik Yol – Sapanca Otobüs Seferleri

En keyifli otobüs yolculukları genellikle turlarla ya da otel fırsatına dahil olan ulaşım imkanlarıyla gerçekleşiyor. Böylece ulaşım masraflarınızı en aza indirgemiş oluyorsunuz. Ayrıca daha hızlı bölgeye ulaşıyor ve rehberlerinizin yardımlarından da yararlanıyorsunuz. En iyi otellerde kalmak da cabası. Sapanca otobüs seferleri de ekonomik ulaşım sağladığı için seçim yaparken tatilinizin kapsamına ve beklentilerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Kendi Aracınızla Sapanca

Kendi aracınızı kullanarak Sapanca’ya gelecekseniz E-5, TEM, Adapazarı – Bilecik , Bursa – Eskişehir gibi otobanları kullanabilirsiniz. Trakya’dan ise arabalı vapurlar seçeneklerinizden olabilir. Sonrasında Yalova’dan ya da İzmit Körfez’den TEM otoyoluna bağlanarak Sapanca’ya varırsınız.

İstanbul ve Ankara’dan Sapanca’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan gelecek olanlar TEM otoyolunu takiben İzmit istikametine doğru devam edip Sapanca gişelerinden sonra tabelaları takip ederek yaklaşık 1 saat ya da trafik durumuna göre 1 buçuk saatte bölgeye ulaşabilirler.

Ankara’dan gelecek olanlar ise TEM otoyolundan ilerleyerek Adapazarı istikametine doğru girip Sapanca gişelerinden çıktıktan sonra göl çevresine ulaşmış olurlar. Ankara’dan yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk yapılır.

Diğer illerden gelecek olanları ise aşağıdaki bilgiler doğrultusunda yola çıkabilirler.

 • Sakarya Sapanca arası yaklaşık 25 km, 30 dakika
 • Kocaeli Sapanca arası yaklaşık 48 km, 40 dakika
 • Eskişehir Sapanca arası yaklaşık 185 km, 2 saat 15 dakika
 • Bursa Sapanca arası yaklaşık 165 km, 2 saat 10 dakika
 • İzmir Sapanca arası yaklaşık 489 km, 6 saat 15 dakika

Sapanca’da Nerede Kalınır? – Sapanca’nın En Güzel Otelleri

Sapanca’da Nerede Kalınır? Oteller ve alternatif konaklama imkanlarını görmek için tıklayın..

Sapanca’ya Nasıl Giderim? – Yol Tarifi

Yol Tarifi Al

Yol Tarifi Al

Sen de Yorum Yaz

Sapanca'da konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Sapanca'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..