sapanca tatili

Sapanca Tatili İle Huzuru Bulacaksınız…

Doğal güzellikleri ile konuklarını büyüleyen, 4 mevsim gidebileceğiniz bir tatil merkezi olan Sapanca’da keyifli anlar geçireceksiniz. Sapanca tatili sayesinde yenileneceksiniz. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere yakın olan bölgede hafta sonu kaçamaklarınız ve günübirlik turlarınız unutulmaz olacak.

Deniz seviyesinden 33 metre yükseklikte yer alan ve 16 km uzunluğa sahip olan Sapanca Gölü tüm güzelliğiyle sizi karşılarken Sapanca’da tatil yaptığınız süre boyunca kanodan trekkinge kadar farklı aktivitelerle vakit geçirme olanağı bulacaksınız.

Sapanca otelleri ve tatil merkezleri ile sizleri beklerken Sapanca’ya:

 

istiyorsanız Sapanca tatili şansınızı kaçırmayın!

Efsanelere konu olan gölü, yemyeşil ormanları ve 4 mevsim güzelliği ile Sapanca sizleri bekliyor. Sapanca’da tatil yaparak kendinize büyük bir iyilik etmiş olacaksınız…

Sapanca’da Sizleri Ne Bekliyor?

Sapanca tatili ile şehir hayatına ufak da olsa mola verecek ve eğlenceli bir tatil yapacaksınız. Son yıllarda keşfedilen Sapanca Gölü güzelliğiyle sakin ve huzurlu bir atmosferde dinlenmiş olacaksınız. Sapanca’da tatil yaptığınızda sizleri bekleyen doğal güzelliklerin yanında adrenalini doruklarda yaşayacağınız aktiviteler ve tarihi miraslar da olacak.

Sapanca tatili sayesinde;

 

gibi doğal ve tarihi güzellikleri yakından tanıyacaksınız.

Sapanca Gölü tatil yerleri sayesinde köy hayatını yakından tanıyacak, yaylalarda piknik yapmanın tadına varacak ve efsanelerle dolu yöre tarihini öğreneceksiniz.

 

Sapanca’da Yapılacak Aktiviteler – Kano ve ATV Safari

Sapanca tatili yaparken zamanınızın çoğunu göl çevresinde geçirseniz de Sapanca’da yapılacaklar sizleri kendine çekecek. Doğal yaşam alanları, köyleri, yaylaları, ormanları, kamp ve bisiklet alanları ile farklı heyecanlara sürüklenmenizi sağlayacak Sapanca’da dolu dolu bir tatil geçireceksiniz…

Sapanca’da tatil yaparken hiç sıkılmayacağınız aktiviteler:

Bisiklet Turları

Sapanca tatili sırasında göl etrafındaki bisiklet parkurları sayesinde keyifli bir tura çıkabilirsiniz. Sapanca Gölü çevresi 16 km olduğundan yürüyüş ve bisiklet turları için oldukça elverişlidir. Bisiklet kiralayarak dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Kamp ve Piknik

Yaz mevsiminde Sapanca’ya geldiyseniz kesinlikle kamp ya da piknik yapmalısınız. Uçsuz bucaksız yaylalarda çadırlarınızı kurabilirsiniz. SEKA Kamp Alanı, Soğucak, Çiğdem ve Karagöl yaylaları kamp yapmanız için uygun alanlara sahiptir. Ayrıca günübirlik geziler düşünüyorsanız Sapanca’nın yeşil yaylalarında piknik yapmalısınız.

Fotoğraf Turları

Sapanca fotoğraf turları için vazgeçilmez bir lokasyondur. Sapanca’da tatil yapmayı düşünenler için en önemli sebeplerden biri de ölümsüz fotoğraflar çekmeye olanak tanıyan muhteşem manzaraların olmasıdır. Fotoğrafçılar ve kurslar tarafından sık sık ziyaret edilen Sapanca’da sizler de fotoğraf turlarına çıkabilirsiniz.

Kano ve Balık Avı 

Sapanca’da yapılacaklar arasında kano ve balık avı da yer almaktadır. Sapanca Gölü kenarında birçok tesis, kano hazırlıkları ve öğrenimi için uygun alanlar hazırlamaktadır. Kano ders ücretleri ise kursa ve saatine göre değişiklik gösterir. Sapanca Gölü, derinliği, su seviyesi ve diğer özellikleriyle bu spora olanak sağladığı gibi meraklıların eğlenceli zaman geçirmesini sağlar.

Ayrıca Sapanca tatili ile kefal, sardalya, alabalık ve levrek gibi balıkları avlamak mümkündür. Balıkçılar gölün ortasında balık avına çıkarlar. Dilerseniz siz de onlara katılabilirsiniz.

ATV Safari

Trekkingden kanoya, Sapanca’da yapılacaklar saymakla bitmiyor. Heyecan tutkunu tatilciler ATV safari etkinliklerine katılarak macera dolu saatler geçirebilirler. Kiraladıkları ATV’ler ile Sapanca’nın uçsuz bucaksız ormanlarında ve yaylalarında sürüş deneyimi yaşayabilirler.

sapancanın en güzel oteli

Sapanca Etkinlikleri – Festival ve Yarışmalar

Sapanca tatili sırasında denk geldiğiniz festivallere de gidebilirsiniz. Bölgeyi yakından tanımanızı sağlayacak bu festivallerde yöresel ürünlerden alabilir, Sapanca halkı ile vakit geçirebilirsiniz.

Sapanca çevresinde düzenlenen festivaller:

 • Sapanca Belediyesi Geleneksel Aşure Günü
 • Kırkpınar Yaz Festivali
 • Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları
 • Sapanca Belediyesi Sünnet Şöleni
 • Sapanca Soğucak Yayla Şenlikleri
 • Sapanca’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu

Dileyen misafirler Sakarya’da düzenlenen diğer şenliklere ve yarışmalara katılabilirler. Yöresel ürünlerden hediyelik alabilirler.

Sapanca Tatil Evleri İle Doğanın Kalbinde Keyifli Zamanlar

Sapanca’da tatil yapmanızı sağlayacak bir neden de huzurlu tatil evleri olacak. Sapanca gölü tatil yerleri ve otelleri ile kendinize güzel bir gün armağan edebilirsiniz.

İstanbul ile Ankara’ya yakın olan Sapanca tatil evleri sayesinde hafta sonunuzu renklendirebilirsiniz. Doğal güzelliği ile büyüleyen Sapanca’ya her mevsim gidebilir ve şehrin kalabalığından uzaklaşabilirsiniz. Ancak erken rezervasyon yaptırmayı unutmayınız, zira Sapanca artık çok kalabalık… Sapanca otel olaral iyi tatiller dileriz…

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri

Sapanca hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

 • Yeliz Kıymet
  Cevapla

  Özellikle hafta sonu biraz kafa dağıtmak için sapancada tatil fırsatları kaçırılmamalı 🙂 Hem şehre yakın, hem doğayla iç içe bir tatil… 🙂

 • Murat Karadeniz
  Cevapla

  Baharda eşimle birlikte gidebiliriz aslında.. Bi sapanca tatili hakkettik sanırım.. Buradaki tavsiyeleri de değerlendirmek lazım mutlaka 🙂

 • Arda Korkmaz
  Cevapla

  Arkadaşlarla kano ve bisiklet gezilerine katılmayı çok seviyoruz. Sapanca tatili bu yüzden tam bize göre gözüküyor. En kısa sürede bu kamp organizasyonunu ayarlayacağım.

 • Mert Er
  Cevapla

  İşte bu aradığım sapanca tatili 🙂 Farklı aktiviteleriyle tam eğlenebileceğim huzurlu vakit geçirebileceğim sapanca tatil yerleri

 • Sümeyye İşcioğlu
  Cevapla

  Rüstempaşa camii çok güzeldi. Mükemmel bir yer ya doğası ile ruhunuzu okşayan bir iklim örtüsü var. Sapanca tatili vazgeçilmezlerim arasında yer aldı. Bir daha kine sapanca festivalleri düzenleniyormuş ona katılmak istiyorum 🙂

 • Müslüm Aslankök
  Cevapla

  Arkadaşlar ben özel araç ile gittim. Kamp yaptık ve etrafı gezdik. Mükemmel bir yer gerçekten. Bir daha gelirsem sapanca gölü tatil yerleri tercihim olacak 🙂

Sen de Yorum Yaz

Sapanca'da konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Sapanca'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..