sapanca kaplıca

Kaplıca Otellerinin Şifa Dağıtan Suları

Fay hatları üzerinde bulunan Sakarya, yer altı suları açısından oldukça zengindir. Sapanca kaplıca ve termal otel seçenekleriyle de bu zenginliği sergilemektedir. Wellness ve SPA otelleri, sahip olunan kaplıca suyunu misafirleri ile buluşturmaktadır. Her mevsim tatil yapmak için uygun olan termal oteller, konuklarını Sapanca’nın muhteşem göl manzarası ile ağırlamaktadır.

Şifa merkezi olan Sapanca kaplıca otelleri, termal havuzları, terapistleri ve doktorları ile yıl boyu hizmet vermektedir. Siz de termal otel fırsatları ile hem yenilenebilir hem de şifa bulabilirsiniz. Maksimum konfor arayanlar için kaplıcalar idealdir.

Sapanca Kaplıca Tesisleri ve Avantajları

Sapanca kaplıca otelleri birkaç adet olsa da misafirlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ayrıca Sakarya kaplıcaları ve termal otelleri de sağlık turizminin önemli lokasyonlarından biri olarak misafirlerine kaliteli hizmet vermektedir.

 

Sapanca otelleri alternatifi olan Sapanca kaplıcaları ve tesisleri arasında en çok tercih edilenler ise şunlardır:

Kuzuluk Kaplıcaları

Akyazı ilçesine bağlı ve şifalı sularıyla, maden suyuyla ünlü bölge olan Kuzuluk Kaplıcaları Selçuklulardan bu yana hizmet vermektedir. Dört yanı ormanlarla çevrili kaplıcalar görenleri kendine hayran bırakır. 70 dereceye yükselebilen Kuzuluk kaplıca suları hastalıkların tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Acısu Ilıcası

Sapanca kaplıcaları arasında Geyve ilçesine bağlı Ahibaba Köyünde yer alan şifalı Acısu Ilıcası da bulunmaktadır. Su kaynağı 26 derecelik sıcaklığı ile mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelmektedir.

Gazlısu

Sapanca termal oteller ve yakınlardaki kaplıcalar, bromür ve iyodür içermektedir. Bu ılıca, Geyve’nin Ilıca Köyü’ndedir.

Çökek

4’ü su, 5’i de çamur dolu 9 kuyudan oluşan Çökek kaplıcası, Kuzuluk’un yanındadır. Özellikle kaşıntısı fazla olanlara ve siyatik sorunlarına çok iyi gelmektedir. Sapanca kaplıcaları için alternatiftir.

sapanca spa otelleri

Sapanca Kaplıcaları Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

Sapanca kaplıcaları ve çevresinde kurulan Sapanca termal oteller, pek çok hastalığa şifa dağıtıyor. Yurdun her yerinden sağlık turizminden yararlanmak için gelenler uzman doktorlar eşliğinde hastalıklarına derman buluyor.

Sapanca kaplıca suları:

 • Mide, bağırsak, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarının
 • Kronik ve idrar yolları iltihaplarının
 • Kadın, cilt ve deri hastalıklarının
 • Sinir sistemi rahatsızlıkları ve solunum yolu hastalıklarının
 • Çocuk hastalıklarının;
 • Kireçlenme ve kırık gibi sorunların
 • Aşırı kilo ve böbrek taşı şikayetlerinin tedavisinde kullanılıyor.

Sapanca kaplıcaları içerdiği mineraller ve bileşenler ile hastalıkların tedavisinde kullanılarak şifa dağıtmaya yıl boyu devam ediyor. Sapanca termal oteller de konforlu konaklama imkanları hazırlıyor.

Sapanca Kaplıca Fırsatları – Kaplıca Otel Fiyatları

Sapanca kaplıca otelleri, termal turizm sezonun açılmasından birkaç ay önce kampanyalarını hazırlamaya başlıyor. Kaplıca otel fiyatları; tesisin sunduğu imkanlara, su özelliklerine, konaklama şekillerine, istenen hizmetlere göre değişiyor.

Sapanca kaplıcaları için rezervasyon yaptırmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor. Sapanca termal otel tesislerinin hazırladığı kampanyalardan yararlanmak isteyenler özellikle kış döneminden aylar öncesinde yerini ayırtmış oluyorlar. Siz de tatilinizi garanti altına almak istiyorsanız kaplıca fırsatları çıkar çıkmaz rezervasyonunuzu yaptırın. Sapanca otel olarak huzurlu bir tatil dileriz…

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri

Sapanca hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

 • Merve Kafadar
  Cevapla

  Bir akrabamızın tavsiyesi üzerine sapanca kaplıca otellerine gittim. Överek anlatıldığı kadar varmış gerçekten. Sapanca termal havuzları şifa bulamak isteyenler için bire bir.

  • melek
   Cevapla

   hangi otele gittiniz acaba

 • Kübra Dinç
  Cevapla

  Benim mide rahatsızlığım olduğu için sapanca kaplıca otellerini öneriyorlar. Şimdi araştırma yaptığımda da birçok şeye iyi geldiğini öğrendim. En kısa zamanda bende gideceğim.

 • Erdem Özyurt
  Cevapla

  Hastalıklara çok iyi geldiği için bende geçen yıl kaplıca fiyatları için araştırma yaptım ve kuzuluk kaplıcalarına gittim. Çevrede bir çok termal oteller var. Bence kışın denemenizi tavsiye ederim. Kaplıca fırsatları çok iyi ve sağlıklı, mutlu evinize dönüyorsunuz..

 • Miraç Zırhlı
  Cevapla

  Bende kilo fazlalığı ve kireçlenme gibi rahatsızlıklar vardı. Geçen sene sapancada kaplıca otelleri var dediler. Bir gittim öyle iyi geldiki 🙂 Hemde kaplıca fiyatları çok uygundu. Daha sonra spor ve kaplıcalar sayesinde sağlığıma kavuştum..
  İlk fırsatta bu sefer ailemi de alıp gitmeyi düşünüyorum…

 • Gülsüm Şenocak
  Cevapla

  Kaplıca Suları tam bir şifa kaynağı. İstanbula da yakın konumuyla Sapanca Kaplıcaları tercih edilebilir.

 • Muammer Güneşli
  Cevapla

  Önceki sene Sapanca kaplıca otellerinde konaklama imkanım olmuştu(isim belirtmeyeyim) Çok memnun kalmıştım. Fırsat buldukça Bursa olsun Afyon olsun kaplıcalara sürekli gitmeye çalışırım. Ama özellikle Sapancanın şifalı suları cildime çok iyi geldi.

 • ünal
  Cevapla

  Merhaba benim boyun bel Fidigim var şifa bulabilirim teşekkür ederim

Sen de Yorum Yaz

Sapanca'da konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Sapanca'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..