sapanca kamp alanları

Doğanın En Güzel Noktalarında Kamp Keyfi

Sapanca’nın muhteşem coğrafyasında kamp yapmanın tadı bir başka. İlçe, yemyeşil coğrafyası ile bu aktiviteye elverişli ortamlar sunmakta. İzci grupları, üniversite toplulukları ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Sapanca kamp alanları yavaş yavaş meşhur olmaya da başladı.

Ankara ve İstanbul gibi kentlere yakın olması nedeniyle özellikle doğa topluluklarının ilgisini çeken Sapanca’da kamp yaparken kano, sörf, trekking gibi diğer aktiviteleri de gerçekleştirmek mümkündür. Sapanca kamp alanı doğal güzelliklerin ortasında macera tutkunlarını ağırlamaktadır.

En çok tercih edilen Sapanca kamp alanları:

Koru Kamp Alanı

Sapanca’da kamp yapmak isteyenler Koru Kamp Alanından yararlanabilirler. Richmond Otel’in yakınlarında bulunan Koru kamp alanı, çadır ve karavan konaklamalarına olanak tanımaktadır. Güvenli olması nedeniyle özellikle öğrenciler tarafından tercih edilen bölgede gönül rahatlığı ile konaklanabilir.

 • Atv safari
 • Trekking
 • Kano
 • Balık avı
 • Piknik de kamp alanı içerisinde yapabileceğiniz etkinlikler arasındadır.

Adres: Rüstempaşa Mah. Vakıf Cad. Sahil Şeridi / Sapanca / Sakarya

Tel: 0264 582 72 71 Gsm: 0532 483 74 56

 

SEKA Kamp Alanı

Sapanca kamp alanları arasında Yanık Köyü civarında bulunan SEKA, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır. Yemyeşil ağaçların bulunduğu bölgede tatilciler gök kıyısına rahatlıkla ulaşabilir, balık avlayabilirler. Ayrıca alanda bulunan oyun alanlarından da faydalanılabilir.

Adres: Acısu Beldesi – Sapanca Gölü Mevkii

Soğucak Yaylası

1100 m yüksekliğinde olan yaylanın her yeri kamp için uygundur. Genellikle bahar-yaz ayları idealdir. 900 dönüm kadar bir araziye sahip yaylada farklı ağaç türleri vardır. Sapanca’ya 17 km uzaklıkta olan Soğucak yaylasına 35 dakikalık bir yolculukla ulaşmak mümkün. Yaban hayatı olabileceği için tatilcilerin çantalarında özel botlar, yürüyüş sopaları, uyku tulumu ve mat bulunmasında fayda var. Sapanca’da kamp yapmak farklı bir heyecandır.

Adres: Soğucak Yaylası Mevkii

Çiğdem Yaylası

Hendek ilçesi sınırlarında yer alan Sapanca kamp alanı Çiğdem Yaylası, Türkiye’nin en güzel 10 yaylasından biri olarak seçilmiştir. Her yıl Temmuz ayında düzenlenen şenlikler ile keyifli vakitler geçirilir. Dikkat çeken mimariye sahip yöre evleri, çim alanları, hafif eğimli yerler bölgeye farklılık katar. Bahar ayının coşkuyla yaşandığı Çiğdem yaylasında çalı ve dikenlere dikkat etmek gerekir.

Adres: Çiğdem Yaylası mevkii

Karagöl Yaylası

Etrafı çam, kayın, köknar ve meşe ağaçları ile kaplı olan Karagöl Yaylası, 567 hektar genişliğe sahiptir. Soğuk içme sularının da bulunduğu bölge Nisan ayının ikinci yarısında muhteşem bir görüntüye sahip olur. Cuma günleri Pazar kurulur ve şenlikler yapılır. Samanlı Dağları’nın uzantısı olması nedeniyle Sapanca kamp alanları içinde tertemiz bir atmosfere sahiptir.

Adres: Karagöl Yaylası, Taraklı

sapanca dağ evi

Kamp Alanı Çadır Fiyatları Ne Kadar?

Sapanca’da kamp yapmaya gitmeden önce çadırlarını almak isteyenler kamp malzemeleri satan mağazalardan yararlanabilirler. Çadır fiyatları büyüklüklerine, üretim malzemesine ve özelliklerine göre değişiyor.

Sapanca kamp alanları çadır fiyatları 2 kişilik 100 TL olarak karşımıza çıkabiliyor. Ancak Sapanca’da kış mevsiminde soğukta kalmaktan korkarsanız mümkün mertebe Sapanca otel seçeneklerini tercih etmelisiniz. Kamp aktivitelerine katılabilir, gölde kano ve ormanlık alanda safari heyecanı yaşayabilirsiniz.

Kampçılara Sağlanan Avantajlar Neler?

Sapanca’da kamp yapmak sağlanan avantajlar nedeniyle çok kolay bir hale geliyor. İlk olarak İstanbul, Ankara, İzmit, Yalova gibi kentlere yakın olmaları nedeniyle ulaşım sorunu yaşatmıyor. Çadır ve karavan konaklamaları olduğu için herkesi ağırlama özellikleri var. Çadır hizmeti de verdikleri için hazırlıksız gelenler için ideal yerler. Ayrıca:

 

gibi imkanlar da Sapanca kamp alanları tarafından sağlanıyor.

Bu doğa harikası yerlerde tatil geçirmek için sırt çantanızı alıp yollara düşmeniz yeterli. Yemyeşil bir doğa ve masmavi göl manzaraları sizleri bekliyor…

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri

Sapanca hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

 • Serdar Doruk
  Cevapla

  Geçen yaz ilk defa kampa gittim ve bu yazda gitmeyi düşünüyorum. Kamp yerleri araştırırken bu yazıya denk gelmem büyük şans. Teşekkürler 🙂

 • Emrah Kılıç
  Cevapla

  Sapancada kamp yapmakta güzel olmalı.. Kışın zor ama önümzdeki yaz için değerlendirilebilir

 • Musab Türkmen
  Cevapla

  Geçen sene şilede eski darlık barajının ordaki göl çevresinde kamp yapmıştık. Bu sene de soğucak yaylası kamp alanı tercihimiz oldu. Sapanca kamp alanları gayet güzel ve kamp içinde ideal bir yer. 10 üzerinden 7 verdim :))

 • Gülseren Dinler
  Cevapla

  Sapanca da kamp yapmak isteyenler karagöl yaylasına bakabilirler. Seka kamp alanı fiyatları da oldukca uygun.

 • Mert Asan
  Cevapla

  Arkadaşlarla kamp yapmayı çok seviyoruz ve araştırma yaparken bu sene nereye gitsek diye karşımıza sapanca kamp alanları olarak çok güzel bir yerle karşılaştık. Bu sene mutlaka soğucak yaylası kamp alanına gideceğiz.

 • Ayça Kendir
  Cevapla

  Ailecek kamp yapmak ruhumuzda var bizim sanırım. Sapanca kamp alanları tavsiyesi üzerine bakıyorum. Gidenlerin çok iyi zaman geçirdik dedikleri yerler. Bu atmosferi bizde yaşamalıyız.

Sen de Yorum Yaz

Sapanca'da konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Sapanca'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..