sapanca islami oteller

Sapanca İslami Otelleri – Tatil Fırsatları

Türkiye son yıllarda Arap turistlerin gözde tatil merkezlerinden biri olduğu için Sapanca İslami oteller de talep görmeye başladı. Müslüman turistler alkolsüz oteller ve muhafazakar tesisleri daha çok tercih ediyor. Dolayısıyla Sapanca muhafazakar oteller çok sık aranıyor.

İslami oteller açısından Sapanca konuklarına istedikleri kadar çeşitlilik sunmayabiliyor. Bölgedeki birkaç tesis muhafazakar tatil yerleri olarak gösterilebilir. Sapanca her mevsim yerli eve yabancı turistler tarafından ziyaret edildiği için renkli ve kültürel çeşitliliği olan bir bölge olarak tanımlanabilir. Ziyaretçi profili sevgililer ve evli çiftler olan Sapanca’da İslami tatil yapmak isteyenler aradıklarını bulamayabilirler. Ancak yine de sadece evli çiftlerin kabul edildiği otelleri tercih edebilirler.

Tesettür otel arayanlar için Sapanca’nın termal tesisleri daha uygun bir seçenek olabilir. Sapanca otelleri her kesime hitap ettiği için sadece tesettür konaklamasının kabul edildiği tesis bulmak zordur.

Sapanca’da Alkolsüz Otel Seçenekleri

Sapanca İslami oteller açısından beklentileri karşılamasa da Sakarya merkezinde yer alan oteller ya da çevredeki konaklama birimleri muhafazakar tatil yerleri imkanlarını sunmaktadırlar. Sapanca çevresindeki bungalovlar ve tatil evleri İslami tatil için uygun imkanlar sağlarlar.

İslami tatil otelleri, sundukları imkanlarla modern tesisleri aratmazlar. Muhafazakar oteller içerisinde tüketilen yiyecek ve içecekler tamamen helal olup İslami şartlara uygun şekilde tedarik edilir. Ayrıca İslami oteller içerisinde düzenlenen sosyal aktiviteler de muhafazakardır.

İslami tatil yerleri sosyal alanlarını bay ve bayanların rahat kullanabileceği şekilde düzenlemiştir. Tesettür otel seçeneklerinde de İslami kurallara uygun havuzlar ve hamamlar bulunmaktadır.

 

Muhafazakar Otel Önerileri – Nerede Kalmalısınız?

Sapanca İslami otel arayışınızda tesislerden birkaçı size yardımcı olsa da yine de muhafazakar tatil yerleri sayesinde dilediğiniz gibi zaman geçirebilirsiniz. Seçenekleriniz arasında:

 • Termal Oteller
 • Sapanca Bungalov Evler
 • Sapanca Dağ Evleri yer almaktadır.

Tesettür otel ve tesislerin konaklama kuralları arasında yer alanlar:

 • Bayan misafirler ve bay misafirler ayrı ayrı havuz kullanımı yapmaktadır.
 • Bay misafirler için havuzlar yarı açık yarı kapalı alan içerisindedir.
 • İslami oteller çerçevesinde bayan misafirler için havuzlar tamamen kapalı alan içerisindedir.
 • Muhafazakar tatil yerleri için havuzlarda bone kullanımı mecburidir.
 • İslami tatil açısından evli olmayan çiftler otele kabul edilmemektedir.
 • İslami tatil otelleri içinde alkol bulunmamaktadır.

sapancanın en güzel oteli

NG Sapanca Wellness & Convention , termal ve SPA otel olarak bilinse de bölgede İslami oteller arasında en çok tercih edilenlerdendir. Doktorları ve özel masaj terapistleri ile sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmenizi sağlatan NG Sapanca Wellness & Convention ’da ayrıca açık ve kapalı havuzlar, sauna, şok havuzu, jakuzi, çocuk havuzu, Türk hamamı, Fitness Center, masaj bölümleri bulunmaktadır.

Muhafazakar tatil yerleri arayanlar için Sapanca bungalov ve dağ evleri de ideal olacaktır. Ailecek tatil yapılan yerlerden olan dağ evleri ve bungalovlar 4 – 5 kişi kapasiteli müstakil evlerden oluşmaktadır. Özel oturma alanları, mutfakları ve bahçeleri olan evlerde gözlerden uzak tatil yapmak mümkündür.

Sapanca Muhafazakar Otel Fiyatları – Erken Rezervasyon İndirimleri

Sapanca muhafazakar otel fiyatları tesisin sunduğu imkanlara, konaklama yapılacak gün sayısına, istenen ekstra hizmetlere, tesiste kalacak kişi sayısına göre değişmektedir. İslami oteller fiyatlarını sezona göre belirlerken bungalov ve dağ evlerinin ücretleri daha fazla olmaktadır.

Sapanca İslami otel fiyatları 250 – 400 TL arasında değişirken dağ evleri gecelik konaklama fiyatları 250 TL’den başlamaktadır. 7 gece kiralanacak evlere ise 3000 TL’ye yakın fiyat biçilmektedir. İslami tatil yerleri genel olarak pahalı olsa da erken rezervasyonlarla ekonomik seçenekler bulmak mümkündür. Otelleri arayarak oda fiyatlarını ve size sundukları imkanları öğrenebilirsiniz. Sapanca Otel olarak keyifli tatiller dileriz…

Tatil Bölgeleri

Sapanca hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

 • Betül Çelik Şengül
  Cevapla

  Ben kapalıyım. özellikle de ayrı havuz imkanları çok önemli bizim için… islami oteller bu sebeple daha uygun oluyor bizim için.

 • Mustafa Yıldırım
  Cevapla

  Eşimle birlikte rahat ve huzurlu bir tatil geçirebilmek açısından muhafazakar oteller öncelikli tercihimiz.

 • Ayşe Bilir
  Cevapla

  İslami otelleri araştırırken karşıma çıktı ve çok beğendim. Ailemle birlikte gitmeyi düşünüyorum muhafazakar tatil bizim için daha uygun olacaktır. Teşekkürler.

 • Hüseyin Aydın
  Cevapla

  Muhafazakar tatil yerleri eşim ile birlikte gittiğimizde bizi daha mutlu hissettiriyor. Sapanca islami otellerini bu yüzden herkese tavsiye ederim.

 • Şahin İbrahim Şan
  Cevapla

  Aileniz ile gidilecek güzel bir yer. Sapanca islami oteller arasında yer alan bir oteli seçebilir tatil yapabilirsiniz.
  Otelde alkol olmayışı ve özel aile havuzlarının olması çok güzel. Bir daha ki sefere islami tatil yerleri arasında seçeneğim yeniden sapanca olabilir.

 • Mustafa Asnuk
  Cevapla

  Güzel yerler gerçekten.. İlerde evlendiğimde ben de muhafazakar tatil yerleri arasından muhakkak sapanca islami oteller arasından bir tercih yapmak isterim 🙂

Sen de Yorum Yaz

Sapanca'da konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Sapanca'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..