sapanca fotoğraf turu

Sapanca Maşukiye Kartepe Bir Arada! Unutulmaz Fotoğraf Gezileri

Sapanca, kendine özgü atmosferi, yemyeşil doğası ve masmavi gölü ile fotoğrafçıların uğrak noktalarından biridir. Sapanca fotoğraf turu organizasyonları ile bölgeye gelen amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, hem bu cennet yöreyi keşfeder hem de fotoğraf yeteneklerini sergileme imkanı bulurlar.

Günübirlik tur merkezi olan Sapanca’da genel olarak sonbahar ve ilkbahar aylarında fotoğraf gezileri düzenlenir. Sonbaharda turuncu tonlarına sahip Sapanca Gölü çevresi, ilkbaharda yeşerir. Sapanca’nın masalsı görüntüsünü ölümsüzleştirmek isteyen fotoğrafçılar ve eğitmenler bu fırsatları kaçırmazlar.

Genellikle Maşukiye ve Kartepe’yi de programına dahil eden Sapanca fotoğraf turları, zengin bir etkinlik listesine sahiptir. En güzel fotoğrafların çekileceği duraklar, eğlenceli aktiviteler Sapanca fotoğraf turu misafirlerini beklemektedir.

Sapanca Maşukiye Kartepe Fotoğraf Turları – Programa Neler Dahil?

Sapanca Maşukiye Kartepe turu, tur firmalarının belirlediği noktalardan hareketle başlar. Fotoğrafçılık kursu eğitmenleri ve öğrencileri Sapanca Gölü, Derbent, Vecihi Kapısı, Rüstempaşa Camii, Maşukiye, Kartepe Kayak Merkezi doğal güzellikleri fotoğraflamak için erken saatlerde yollara düşerler.

 

Sapanca fotoğraf turları, katılımcıların ve eğitmenlerin yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra Sapanca Gölü’ne ulaşılması ile devam eder. Ulaşım süresi yolculuğa çıkılan kente göre değişiklik gösterir. Ufak bir molanın ardından Sapanca fotoğraf turu başlar. Göl çevresinde ve program dahilinde bölgenin iç kesimlerinde ve ormanlık alanlarda çekimler yapılır.

Sapanca Maşukiye turu kapsamında ikinci durak olan Maşkukiye’de alabalık vadisi ve gürül gürül akan nehrin fotoğrafları çekilir. Ardından öğle yemeği burada yenir. Öğle yemeğinden sonra ise Kartepe turu başlar. İzmit Körfezi kayak pistleri ve Sapanca Gölü fotoğrafları çekilir.

Sabahın erken saatinde hareketle başlayan Sapanca turları günübirlik ise son bulur, konaklamalı olanlar otellerde keyifli eğlencelerle devam eder.

Sapanca Maşukiye Kartepe Fotoğraf Gezisi Ücrete Dahil Olan Hizmetler          

 • Otobüsler İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
 • Otobüs İçi İkramları
 • Öğlen Yemeği

Ekstra hizmetlerin ücretlere dahil olmadığı Sapanca fotoğraf turu programı içinde; göl çevresi, Maşukiye ve Kartepe yer alırken müze ve ören yerleri girişleri de tur firması tarafından karşılanmaktadır.

sapanca tatili

Sapanca Fotoğraf Turu Fiyatları – Erken Kayıt Fırsatları!

Sapanca fotoğraf turu fiyatları; gezinin düzenlendiği mevsime, günübirlik ya da konaklamalı olup olmamasına, ulaşım şekillerine, turun hangi şehirden düzenlendiğine, ekstra hizmetlere, konaklanmak istenen otelin oda fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir.

Genellikle günübirlik düzenlenen Sapanca Maşukiye Kartepe turları için fiyatlar 150 – 200 TL arasında değişmektedir. Sapanca fotoğraf turu fiyatları tur kapsamına ve sezona göre de farklılaşabilir.  Tur firmaları ve fotoğrafçılık kursları erken rezervasyon imkanları ve grup indirimleri sunmaktadır.

Fotoğraf Turuna Ne Zaman Çıkalım?

Sapanca fotoğraf turları için en uygun zaman hangisidir diye düşünüyorsanız her mevsim Sapanca’yı ziyaret ederek sorunuza kendiniz yanıt verebilirsiniz. Her mevsim farklı güzellikleriyle sizi karşılayacak olan bölgeye:

 • Kar örtülü göl ve orman manzaraları için kış mevsiminde,
 • Yeşilin tonlarını fotoğraf karelerine yansıtmak için ilkbaharda,
 • Gürül gürül akan şelaleleri ve yaylaları fotoğraflamak için yaz mevsiminde,
 • Turuncu yaprakları ve romantik atmosferi için sonbaharda Sapanca fotoğraf turlarına katılmalısınız.

Sapanca Maşukiye Kartepe turu ile fotoğrafçılık kurslarında öğrendiklerinizi pekiştirecek, yeteneklerinizin farkına varacak ve muhteşem bir tatil geçireceksiniz. Turlardaki yerinizi hemen ayırtın…

Yakın Bölge Otelleri Tatil Fırsatları

Tatil Bölgeleri

Sapanca hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

 • Mira Yeşilelma
  Cevapla

  Ben güzel yerlerin fotoğraflarını çekmeye bayılırım. Fotoğraf eğitimi de aldığım için sapanca fotoğraf turlarına katılmak istiyorum. Oranın yemyeşil doğasını ve masmavi gölünü çekmek için sabırsızlanıyorum. Herkesin görmesini, doğayla iç içe bir sapanca turu yapmasını tavsiye ederim.

 • Deniz Avcı
  Cevapla

  Yaz mevsiminde sapanca fotoğraf turuna çıkmıştık arkadaşlarla. Muhteşem görülmeye değer bir şelalesi var. Çektiğim resimleri sosyal medyada paylaştım ve herkes çok beğenmişti. Fotoğraflarda kalmayıp gidip görülmesi gereken yerler. Bu kış mevsiminde bir daha sapanca turu yapmayı düşünüyorum.

 • Sümbül Eşin
  Cevapla

  Geçen sene eğitim aldığım fotoğrafçılık kursunun düzenlediği etkinlik maşukiye kartepe turu olarak düzenlenmişti. Gittiğim en güzel yerlerden birisiydi. Doğası çok güzel, havası o kadar güzel ki eğitmenlerimizin eşliğinde harika kareler yakaladım. Sapanca fotoğraf gezisi unutamayacağım anılar yaşattı bana 🙂

 • Selami Kılıçkap
  Cevapla

  15 senedir profesyonel fotoğrafçıyım. Sapanca fotoğraf turları ile en güzel fotoğraflarımı çektiğim ve mükemmel doğası ile ruhumu okşayan bir yer olduğunu söylemek isterim…
  Yakında tekrar öğrencilerimle sapanca fotoğraf turu düzenleyeceğim.

 • Elçin Seçkin
  Cevapla

  Sapanca muhteşem bir yer. Foto Life Akademinin düzenlediği geziye katılmıştık arkadaşımla. Birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalamıştık. 🙂

 • Murat Gergin
  Cevapla

  Sapanca fotoğraf turu etkinliğine katıldığımda kış mevsimiydi. Her yer bembeyazdı. Sapanca çok özel bir yer gerçekten 🙂

Sen de Yorum Yaz

Sapanca'da konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Sapanca'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..